Rowery górskie

Rowery górskie

Na rynku rowerowym coraz większe znaczenie zaczynają odgrywać rowery górskie. Zbudowane są one w oparciu o charakterystyczną ramę, która powoduje, że rowerzysta będzie przybierał pochyloną pozycję w czasie jazdy.

Cechy rowerów górskich

Do cech charakterystycznych wyróżniających rowery górskie od zwykłych rowerów należy zaliczyć 26 – calowe koła. Umieszczone są w nich bowiem szerokie opony, na których widoczny jest bieżnik. Kolejnym zauważalnym elementem takiego roweru jest amortyzowany przedni widelec. Na rynku coraz częściej zaczynają pojawiać się modele, które posiadają nawet dwa amortyzatory. Ostatnim elementem rowerów górskich rzucającym się od razu w oczy są przerzutki.

Grupy rowerów górskich

Wcześniejsze cechy oczywiście dotyczyły klasycznego górskiego roweru. Klasa ATB przeznaczona jest do amatorskiej jazdy górskiej. Sprzęt ten charakteryzuje się przede wszystkim niską ceną. Rowery tej klasy w zdecydowanej większości przypadków posiadają posiada amortyzowany przedni widelec. Warto zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie modele będą wyposażone w amortyzator.

Kolejną klasą rowerów górskich jest XC. Oczywiście jest to zdecydowanie wyższy stopień zaawansowania, który pozwala na jazdę na znacznie trudniejszym terenie. Rowery górskie tego typu również posiadają z przodu jeden amortyzator. Bardzo wyspecjalizowaną grupą jest DOWNHILL. Rowery tego typu nadają się doskonale do różnego rodzaju zjazdów. Cechami charakterystycznymi tych rowerów górskich będą dwa amortyzatory, a także duże tarcze hamulcowe i wytrzymała rama.

https://swiatrowerow.com.pl/rowery/gorskie