Jak działają sterydy?

Jak działają sterydy?

Sterydy przez swoje silne właściwości przeciwzapalne są nie do zastąpienia, jeżeli chodzi o leczenie bardzo poważnych chorób u dorosłych czy dzieci. Warto jednak mieć na uwadze, że sterydoterapia musi odbywać się pod kontrolą lekarską. 

Sterydy zmniejszają stan zapalny

Sterydy bardzo często są efektywnym lekiem na na chorobę z autoagresji. Istotną pozycję zajmują tutaj schorzenia, które należą do chorób reumatycznych, mogą to być reumatoidalne zapalenie stawów. W sytuacji, gdy sterydy zostaną podane niezwłocznie, zmniejszy się stan zapalny. Następnie można zdecydować się na inne leczenie, osoby chore nie muszą zatem być skazane na przyjmowanie sterydów przez całe swoje życie.

Hormony steroidowe są ważne dla organizmu

Hormony steroidowe, które są produkowane nie tylko w korze nadnerczy, ale także w męskich oraz żeńskich gruczołach płciowych mają bardzo istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, uczestniczą bowiem w różnych życiodajnych procesach. W przypadku terapii stosowane są nie tylko hormony płciowe (testosteron i estrogen), ale również substancje, które są produkowane przez nadnercza

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *